SZKOLENIA

Program szkoleń

PROGRAM SZKOLEŃ

Szkolenia z zakresu Systemu Depilacji LYCON

System LYCON to najnowocześniejsza i niezwykle efektywna depilacja. Szkolenia z zakresu Systemu Depilacji LYCON umożliwią Państwu nabycie umiejętności niezbędnych do wykonania szybkiej, precyzyjnej oraz niemal bezbolesnej depilacji.

Na warsztatach zwracamy uwagę na technikę i higienę pracy, omawiamy prawidłowe wykorzystanie produktów, dyskutujemy o komforcie klienta, a także wymieniamy się doświadczeniem dotyczącym trudnych sytuacji spotykanych w codziennej pracy. Zastanawiamy się również wspólnie, jak system LYCON dopasować do indywidualnych potrzeb Państwa gabinetu kosmetycznego lub spa.

 

Stopień 1. – Wprowadzenie do systemu depilacji LYCON

Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz część warsztatową.

Część teoretyczna to czas zdobywania wiedzy na temat bogatej gamy wosków oraz produktów LYCON. Część warsztatowa wypełniona jest zabiegami depilacji twarzy oraz ciała, które uczestniczki wykonują na sobie nawzajem. Przetestowanie na sobie produktów LYCON jest konieczne, aby móc w przyszłości zarekomendować zabieg potencjalnym klientom. Podczas tej części uczymy się poprawnej aplikacji oraz usuwania łatek wosku, utrwalamy wiedzę na temat zastosowania poszczególnych preparatów LYCON, omawiamy wykorzystanie właściwości wosków na poszczególnych partiach ciała.

Ukończ szkolenie pierwszego stopnia, aby stać się specjalistą depilacji ciała woskiem!

 

Stopień 2. – Depilacja brazylian systemem LYCON

Szkolenie rozpoczyna się podsumowaniem doświadczeń uczestniczek od momentu ukończenia szkolenia pierwszego stopnia. Jest to idealny czas na zadanie nurtujących pytań oraz rozwianie wszelkich wątpliwości.

Po części wstępnej odbywa się prezentacja zabiegu, a następnie – część warsztatowa, podczas której uczestniczki wykonują depilację brazylijską samodzielnie lub z pomocą Trenerki LYCON. Zgodnie z praktyką stosowaną w LYCON uczestniczki wykonują zabiegi na sobie nawzajem, tak aby zrozumienie specyfiki zabiegu wynikało z poznania odczuć jemu towarzyszącym.

Podczas szkolenia omawiamy najnowsze techniki pracy oraz zasady depilacji okolic intymnych. Definiujemy czynniki wpływające na komfort klientki, a także podpowiadamy, jakie elementy ułatwiają pracę osobie wykonującej zabieg.

Ukończ szkolenie drugiego stopnia, aby pogłębić wiedzę na temat depilacji oraz rozszerzyć zakres wykonywanych zabiegów.

 

Stopień 3. – Depilacja boyzilian systemem LYCON

Szkolenie składa się z prezentacji zabiegu oraz części warsztatowej, podczas której uczestniczka wykonuje depilację boyzilian zaproszonemu przez siebie modelowi. Trenerka LYCON towarzyszy, służąc swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Podczas szkolenia omawiamy najnowsze techniki pracy oraz zasady depilacji okolic intymnych. Definiujemy czynniki wpływające na komfort klienta, a także podpowiadamy, jakie elementy ułatwiają pracę osobie wykonującej zabieg.

Ukończ szkolenie trzeciego stopnia, aby stać się specjalistą depilacji ciała zarówno kobiet, jak i mężczyzn!

 

Depilacja twarzy systemem LYCON

Szkolenie przeznaczone jest dla Barberów, Stylistów brwi, Linergistów, Specjalistów Stylizacji Rzęs, Makijażystów oraz Kosmetologów lub studentów Kosmetologii i Fizjoterapii.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną - 1h oraz część warsztatową – 5 h.

Część teoretyczna to czas zdobywania wiedzy na temat bogatej gamy wosków oraz produktów LYCON.

Część warsztatowa wypełniona jest zabiegami depilacji twarzy, które uczestnicy wykonują na sobie nawzajem. Na okolicy twarzy pracujemy tylko woskami twardymi HOT WAX LYCON. Uczestnicy mają możliwość przetestować pracę na różnych woskach twardych od najłatwiejszych w pracy hybrydowych wosków LYCOdream do super mocnych wosków typu LYCOJET do cienkiej aplikacji. Prezentujemy pracę mineralnym woskiem twardym, który nie zawiera żywicy sosny ani wosku pszczelego (LYCOtec Hot Wax).

Podczas tej części uczymy się poprawnej aplikacji oraz usuwania łatek wosku, utrwalamy wiedzę na temat zastosowania poszczególnych preparatów LYCON. Uczstnicy mają okazję odczuć na sobie zabieg i zrozumieć jakie znaczenie dla komfortu klienta mają szczegóły techniki pracy. 

Depilacja kobiet: wykonujemy zabiegi depilacji brwi, okolicy nad górną wargą, nosa, baków, brody, skroni.

Depilacja mężczyzn: wykonujemy zabiegi depilacji brwi, nosa, policzków, skroni, karku, modelujemy linię zarostu.

 

Stylizacja brwi systemem LYCON

Szkolenie przeznaczone jest dla  Kosmetologów lub studentów Kosmetologii, Linergistów, Specjalistów Stylizacji Rzęs i Brwi oraz Makijażystów.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną - 1h oraz część warsztatową – 5 h.

Część teoretyczna to czas zdobywania wiedzy na temat wosków twardych i  produktów uzupełniających depilację LYCON oraz zasad stylizacji brwi. Uczymy się projektowania kształtu brwi z uwzględnieniem typu urody oraz aktualnych trendów. Omawiamy zasadność wykonania wywiadu kosmetycznego w tym wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu.

Część warsztatowa  przeznaczona jest na praktykowanie stylizacji brwi poprzez modelowanie ich kształtu farbkami LYCON LYCOCIL oraz usuwanie zbędnych włosków woskiem twardym HOT WAX LYCON. Uczestnicy wykonują zabiegi na sobie nawzajem oraz na zaproszonych modelkach i modelach. Mają możliwość przetestowania różnych wosków twardych od najłatwiejszych w pracy hybrydowych wosków LYCOdream do super mocnych wosków typu  LYCOJET do cienkiej aplikacji. Prezentujemy pracę mineralnym woskiem twardym, który nie zawiera żywicy sosny ani wosku pszczelego (LYCOtec Hot Wax).