NEWS

Komfortowo i bezpiecznie. Depilacja intymna bez tajemnic.

14.05.2018

Depilacja intymna bez tajemnic ? Coraz więcej klientek i klientów decyduje się na depilację intymną. Na co należy zwrócić uwagę, by zabieg był bezpieczny, skuteczny a także przebiegał w komfortowych warunkach ? bez uczucia wstydu, skrępowania i bólu?

Komfortowo i bezpiecznie

Depilacja intymna bez tajemnic – Coraz więcej klientek i klientów decyduje się na depilację intymną. Na co należy zwrócić uwagę, by zabieg był bezpieczny, skuteczny a także przebiegał w komfortowych warunkach – bez uczucia wstydu, skrępowania i bólu? Magdalena Jachowicz-Bednarska udziela profesjonalnych wskazówek.

Dlaczego obserwujemy coraz większe zainteresowanie depilacją intymną?

Klienci często powtarzają, że depilacja okolic intymnych daje im poczucie komfortu. Skóra wydepilowana mniej się poci, co istotne jest zwłaszcza dla osób intensywnie uprawiających sport. Inny pojawiający się argument to poczucie wolności w spontanicznie podejmowanych decyzjach, np. wyjścia na basen. Niektórzy wybierają depilację woskiem miejsc intymnych, ponieważ nie są przekonani do innych metod. Dla wielu ta opcja wydaje się idealna, gdy na przykład nie mogą stosować abiegów laserowych (nastolatki, osoby z siwymi włosami lub ci, u których został tylko jasny meszek).

Warto zacząć od zastanowienia się, jakie oczekiwania mają nasi klienci w stosunku do depilacji intymnej?

Według większości zabieg powinien być przeprowadzony szybko, dokładnie, jak najmniej boleśnie i bez efektów ubocznych, takich jak podrażnienia czy wrastające włosy. Klienci oczekują także, że obsługa będzie rofesjonalna i w razie potrzeby odpowie na wszystkie pytania.

Co sprzyja?

Bardzo ważne jest, aby pomieszczenie, w którym wykonywany jest zabieg, było odpowiednio przygotowane. Istotne jest zapewnienie miejsca i czasu na przyszykowanie się do zabiegu (łazienka wyposażona w bidet i artykuły do higieny  intymnej). Do dyspozycji klientów powinna być jednorazowa bielizna (wielu klientów rezygnuje z niej, ale decyzja  powinna być po stronie klienta).

Higiena i bezpieczeństwo

Aby klient czuł się u nas bezpiecznie, musi mieć pewność, że przestrzegamy zasad higieny. Podstawowa zasada to  jednorazowe podkłady na fotel kosmetyczny i jego dezynfekcja po każdym kliencie. Podczas zabiegu powinna być stosowana metoda pojedynczego zamaczania szpatułki. Po jednokrotnym zamoczeniu szpatułki możemy użyć drugiego czystego końca, po czym wyrzucamy ją, a do kolejnej aplikacji wosku używamy nowej (tzw. metoda one dip).

Przyciągnij klientów własnym doświadczeniem

Zastanawialiście się, dlaczego w niektórych salonach jest kolejka na brazylian/boyzilian, a inne salony depilacji świecą pustkami? Tajemnica sukcesu to odpowiedni produkt oraz właściwie przygotowana osoba wykonująca zabieg. Osoba depilująca, która nie korzysta sama z depilacji intymnej, twierdząc: „to jest zbyt bolesne”, „boję się”, „skóra jest zbyt podrażniona”, „o nie, włosy będą wrastać”, nie przekona  klienta do skorzystania z zabiegu i nie wykona go poprawnie. Przyczyną może być to, że nie odkryła jeszcze wosku, który „pomaga” wykonać  zabieg depilacji okolic intymnych i nikt nie pokazał jej prawidłowej techniki. Jeśli same nie  jesteśmy gotowe lub nie widzimy sensu wykonania danego zabiegu na sobie, to szukajmy pomocy u tych, którzy mogą nas wprowadzić w tajniki skutecznej pracy. Polecam szkolenia z depilacji okolic intymnych dla kobiet i mężczyzn.  Podczas takich zajęć zabiegi wykonuje się na sobie i na zaproszonych modelkach/modelach. Doświadczenie takiego zabiegu na sobie podczas szkolenia oraz nauka techniki pracy dają nowe możliwości rozwoju dla nas i dla biznesu.

Jaki wosk wybrać? Polecam woski typu hot wax – pracują one w niskiej temperaturze 50–55°C, nie parząc skóry podczas aplikacji. Wyjątkowo delikatne dla skóry są te woski twarde, które nakłada się na oliwkę zabezpieczającą naskórek. Na tak przygotowaną skórę możemy nakładać wosk kilka razy w tym samym miejsce, nie powodując podrażnień. Jest to bardzo istotne, jeśli pracujemy na okolicach intymnych, w których włosy często rosną w różne strony i powtórna aplikacja jest konieczna. Woski te są bardzo kurczliwe, usuwają włoski krótkie (o długości nawet 1 mm) wraz z cebulką. Zabieg może być wykonany bardzo dokładnie, z mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia wrastających włosów. Ważna jest również pielęgnacja skóry przed zabiegiem i po nim, nie zapominajmy o produktach nawilżających i złuszczających warstwę rogową naskórka.

Magdalena Jachowicz—Bedanarska Master Trener Lycon Polska, praktyk i szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i w ekskluzywnych londyńskich spa. Autorka materiałów edukacyjnych z depilacji.

Artykuł zamieszczony w czasopiśmie branżowym Beauty Forum  3/2018

Tagi: depilacjalycon, lycon, depilacja, Beauty Forum, beautyforum, depilacjawoskiem, magdalenajachowiczbednarska, depilacjaintymna, depilacjabrazylijska, trenerLYCON, sztukadepilacji